Kuulutati välja Jalgrattasõbralik linn 2014 – TARTU!
09.05 toimunud Linnade liikuvuse seminaril tutvustati Jalgrattasõbraliku linna uuringut ning kuulutati välja Jalgrattasõbralik linn 2014, milleks osutus Tartu.
Rohkem infot leiate siit
KUTSE SEMINARILE “Eesti linnade liikuvuse ja linnaruumi plaanidest 2015-2020”
9. mail 2014 toimub Eesti Rahvusraamatukogu Kuppelsaalis Eesti linnade liikuvuse ja linnaruumi plaanidest 2015-2020. Seminari korraldavad Balti Keskkonnafoorum ja Säästva Eesti Instituut koostöös Siseministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga.
Seminari eesmärgiks on anda ülevaade Eesti linnade linnaliikuvuse plaanidest, rahastamisvõimalustest ning jagada ideid headest linnaliikuvuse lahendustest. Seminari lõpus kuulutatakse välja Eesti jalgrattasõbralik linn 2014.
Linnad ja liikuvus seminaril osalemine on tasuta.
Seminar toimub säästva linnaliikuvuse projektide Mobile 2020 ja ENDURANCE raames ning seda rahastab Intelligent Energy Europe programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Seminaril osalemiseks on vajalik eelregistreerimine enne 30. aprilli aadressil http://goo.gl/YX1nlS
Selgusid Eesti esimese jalgrattafilmide võistluse võitjad!
Velofilm 2013 konkursi võitis Sulev Eesmaa filmiga "Aeg puhkuseks"!
Kõikide võistlusfilmidega saate tutvuda Tallinn Bicycle Week koduleheküljel
www.tbw.ee/velofilm/filmid
VELOFILM 2013
Kutsume kõiki 23. novembril TOUR d'ÖÖ FILMIPEOLE, millel on au toimuda esimese avaliku sündmusena värskelt uuendatud NO99 teatri majas! Teatrisaalis jõuavad suurele ekraanile Eesti esimese jalgrattafilmide konkursi Velofilm 2013 võistlustööd ja kuulutatakse välja võitjad. Võistlusfilmidega saate tutvuda http://www.tbw.ee/velofilm/filmid
Parema linnani, jalgrattal!
MTÜ Balti Keskkonnafoorum ekspert Laura Remmelgas kirjutas kampaania "Julged hoolida?" raames sellest, kuidas jalgrattaliiklus aitab kaasa parema ja ohutuma linnakeskkonna kujundamisele. Artikliga saate tutvuda siin.
Jalgrattaliikluse teemaline ümarlaud
1. novembril 2012 toimus mobile2020 projekti raames Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis jalgrattasõidu teemaline koosolek. Kohtumise materjalid leiate siit.
üritused – parool.
projektist
Paljudes Saksamaa, Hollandi või mõne teise Lääne-Euroopa riigi linnades on tavaline kasutada igapäevaseks tööle või poodi minekuks jalgratast. Kesk- ja Ida-Euroopas kasutatakse jalgrattaid endiselt peamiselt nädalalõpul vaba aja veetmiseks mitte ühe igapäevase transpordivahendina.
Alates 1990. aastatest on transpordipoliitikate peamiseks prioriteediks olnud iskliku sõiduautoga liikumise tingimuste parandamine. Puuduv taristu ning teenused sunnivad inimesi eelistama igapäevase transpordivahendina autot.
mobile2020 projekti raames soovisime ärgitada Kesk- ja Ida-Euroopa väikese ja keskmise suurusega linnu läbi mõtlema oma planeerimisprotsesse. Lisaks tutvustasime sobivad häid kogemusi Saksamaalt, Hollandist, Itaaliast, Rootsist, Taanist ning teistest riikidest.
mobile2020 eesmärk oli
- algatada jalgrattasõidu asjatundjate riiklike töögruppide moodustamine eesmärgiga hoida üleval kõrgetasemelist arutelu ning mõelda pikemaajalistele eesmärkidele
- süstemaatiliselt informeerida Kesk- ja Ida-Euroopa linnasid selles osas, mida nad ise saavad teha jalgrattasõidu osakaalu kasvatamiseks
- õhutada linnaplaneerijaid ja otsusetegijaid tegema õigeid invetseeringuid, parandama oma planeerimisprotseduure ning kutsuda esile muutus nende elanike liikumiskäitumises
- viia läbi mitmeid seminare ja õppevisiite eesmärgiga levitada häid kogemusi, teadmisi ning ideid, mis aitaks parandada jalgrattasõidu tingimusi Kesk- ja Ida-Euroopa riikides
- viia läbi mitmeid avalikke üritusi ja kampaaniaid, millest saab osa võtta iga jalgrattasõidu entusiast ning mille käigus omavalitsused saavad näidata enda saavutusi jalgrattasõidu parandamisel
projekt kestis maist 2011 kuni aprillini 2014