aktualitātes

Ir noslēdzies videoklipu konkurss, apsveicam uzvarētājus! Vairāk informācijas par dalībniekiem un apbalvošanu, kā arī pašus darbus var apskatīt sadaļā UZZINI.

 

Ir noslēdzies apmācību semināru cikls pašvaldības speciālistiem. Semināru mērķis bija aplūkot ikdienas velobraukšanas attīstību Eiropā un Latvijā, doties kopīgajā velotūrē, kā arī iepazīties ar kritērijiem, kas ļauj izvērtēt cik droša un riteņbraucējam draudzīga ir veloinfrastruktūra un pakalpojumi Latvijas pašvaldībās. Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Vēlies uzzināt vairāk par ikdienas riteņbraukšanu un tās aktualitātēm Latvijā? Piedāvājam apmeklēt Latvijas Riteņbraucēju apvienības mājaslapu www.divritenis.lv. 

pasākumu kalendārs – nepieciešama parole.

Projekta noslēguma seminārs

Noslēdzoties mobile2020 projektam Baltijas Vides Forums organizēja noslēguma semināru "Vairāk riteņbraukšanas maza un vidēja izmēra pilsētās līdz 2020.gadam", kurā prezentēja projekta aktivitātes un sasniegtos rezultātus Latvijā. Diskusijas laikā ar pašvaldību speciālistiem tika pārrunāti šādi jautājumi: projekta aktivitātēs un pasākumos aplūkotās ar riteņbraukšanu saistītās tēmas un to nozīmība pašvaldībām; konkrēti ikdienas riteņbraukšanas attīstības pasākumi pašvaldībās, kurur ieviešanu vai izstrādi sekmējušas mobile2020 projekta aktivitātes; kādi ir pašvaldību ieteikumi par aktuālajām tēmām, ko vajadzētu iekļaut iespējamo turpmāko riteņbraukšanas projektu programmās; kāds atbalsts riteņbraukšanas palielināšanai transporta sistēmā būtu nepieciešams no valsts un ES institūcijām.

Dienas kārtība un prezentācijas:

Noslēguma semināra dienas kārtība

Atskats uz projekta aktivitātēm un to ieviešanu Latvijā

Pašvaldību konkurss "Aktīvākā pašvaldība Latvijā ikdienas riteņbraukšanas veicināšanā"

Apmācību semināru cikls "Ikdienas riteņbraukšanas infrastruktūra un pakalpojumi"

Ir noslēdzies apmācību semināru cikls pašvaldību speciālistiem par ikdienas riteņbraucējiem draudzīgu un drošu veloinfrastruktūru un pakalpojumiem. Semināri notika 5 Latvijas pilsētās - Cēsis, Sigulda, Kuldīga, Jelgava un Liepāja.  Semināra dienas kārtība sastāvēja no 3 sesijām, pirmajā Irina Aleksejeva stāstīja par ikdienas riteņbraukšanas veicinošiem faktoriem, kā arī Dānijas un Nīderlandes pieredzi un Viesturs Silenieks par veloattīstību Latvijā. Otrajā sesijā semināra dalībnieki devās veloizbraucienā pa pilsētu, kopā ar ekspertiem vērtēja radīto infrastruktūru un pakalpojumus, skaidrojot pieļautās kļūdas, no kurām nākotnē izvairīties, kā arī pozitīvos piemērus, kas ikdienas riteņbraucējam ir droši un draudzīgi. Pēc veloizbrauciena semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar 15 kritērijiem, kas pašvaldību speciālistiem palīdzēs izvērtēt savā pašvaldībā jau esošo vai plānoto infrastruktūru un pakalpojumus.  

Apmācību seminārā iepazīstās ar Siguldas pilsētas veloinfrastruktūru

Projekta ietvaros 19.jūnijā Siguldā notika apmācības seminārs pašvaldības speciālistiem, kuru laikā semināra dalībnieki piedalījās pilsētas velotūrē un aplūkoja pilstētas infrastruktūru un pārrunāja pieļautās kļūdas un iespējamos risinājumus, kas būtu ērti visiem satiksmes dalībniekiem. 

Dienas kārtība un prezentācijas ir pieejamas šeit:

Apmācību semināra dienaskārtība

Riteņbraukšanas priekšrocības un izpratnes veicināšana

Iesaistīto pušu sadarbība

Veloceliņu vērtēšanas kritēriji bildēs

Veloceliņu vērtēšanas kritēriji ar skaidrojumiem

piedalies

Projekta mobile2020 ieviešanas sākumposmā  tiek veiktas daudzas aktivitātes bez acīmredzamiem rezultātiem. Lai gan, lai panāktu ilgtermiņa rezultātus, ir ļoti būtiski iesaistīt cilvēkus. Šī iemesla dēļ mobile2020 organizēs vairākus seminārus un sacensības 11 Centrālās un Austrumeiropas valstīs, kuros pašvaldības varētu demonstrēt, cik pilsēta ir velobraukšanas draudzīga. Turklāt, projekta mobile2020 rīkotajos pasākumos un aktivitātēs varēs piedalīties jebkurš gribētājs. 

  • "Velodraudzīga pilsēta" sacensību laikā pašvaldības informēs par saviem sasniegumiem riteņbraukšanas jomā, plāniem un vīzijām, kā padarīt ikdienas riteņbraukšanu pievilcīgāku iedzīvotājiem.
  • Videoklipu konkursa (reģistrācijas forma) laikā iegūtās radošās idejas tiks izmantotas, lai popularizētu riteņbraukšanu sabiedrībā
  • Tiks organizētas velotūres katrā projekta dalībvalsts vienā vai vairākās maza un vidēja izmēra pašvaldībās, lai parādītu labos un sliktos piemērus.
  • Visi pasākumu tiks rīkoti projekta noslēguma posmā un informācija par to norisi Jūs varēsiet atrast šajā mājaslapā. 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Programma Inteliģenta Enerģija Eiropai

INTELLIGENT ENERGY EUROPE