aktualitātes

Ir noslēdzies videoklipu konkurss, apsveicam uzvarētājus! Vairāk informācijas par dalībniekiem un apbalvošanu, kā arī pašus darbus var apskatīt sadaļā UZZINI.

 

Ir noslēdzies apmācību semināru cikls pašvaldības speciālistiem. Semināru mērķis bija aplūkot ikdienas velobraukšanas attīstību Eiropā un Latvijā, doties kopīgajā velotūrē, kā arī iepazīties ar kritērijiem, kas ļauj izvērtēt cik droša un riteņbraucējam draudzīga ir veloinfrastruktūra un pakalpojumi Latvijas pašvaldībās. Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Vēlies uzzināt vairāk par ikdienas riteņbraukšanu un tās aktualitātēm Latvijā? Piedāvājam apmeklēt Latvijas Riteņbraucēju apvienības mājaslapu www.divritenis.lv. 

pasākumu kalendārs – nepieciešama parole.

Faktu lapas par ikdienas riteņbraukšanu

Projekta mobile2020 ietvaros balstoties uz rokasgrāmatu par veloinfrastruktūras plānošanu un riteņbraukšanas popularizēšanu tika izstrādātas 4 faktu lapas - stratēģiska un integrēta pilsētvides un transporta plānošana, riteņbraukšanas infrastruktūra, pakalpojumi un komunikācija. Faktu lapas lejuplādei pieejamas labajā pusē.

Ir noslēdzies konkurss pašvaldībām "Aktīvākā pašvaldība Latvijā ikdienas riteņbraukšanas veicināšanā".

Ir noslēdzies konkurss pašvaldībām "Aktīvākā pašvaldība Latvijā ikdienas riteņbraukšanas veicināšanā". Kopā tika saņemti 10 pieteikumi no dažādām Latvijas pašvaldībām - Valmieras, Auces, Dagdas, Liepājas, Mazsalacas, Ogres, Pļaviņām, Rūjienas, Saulkrastiem un Tukuma. Konkursa mērķis bija noskaidrot, kuras Latvijas pašvaldības aktīvi piedalās ikdienas riteņbraukšanas veicināšanā savā pašvaldībā - organizējot riteņbraukšanas kā ikdienas transporta veida popularizēšanas pasākumus, ieviešot izmaiņas pašvaldību politikas dokumentos, izdodot informatīvus materiālus ikdienas riteņbraucējiem, veicinot komunikāciju starp dažādākām interesentu grupām, plānojot ikdienas riteņbraucējiem draudzīgu infrastruktūru un pakalpojumus. Izvērtējot iesniegtos pieteikumus, vēlamies paziņot uzvarētājus - Liepājas un Ogres pašvaldības! Apsveicam un vēlam arī turpmāk aktīvi piedalīties ikdienas riteņbraukšanas veicināšanā!

Ir noslēdzies videoklipu konkurss par ikdienas riteņbraukšanas un noskaidroti uzvarētāji!

Ir noskaidroti videoklipu par ikdienas riteņbraukšanu konkursa uzvarētāji. Kopā tika iesūtīti 3 videoklipi, kas atbilda konkursa nolikuma izvirzītājām prasībām un komisija ir izvēlējusies uzvarētāju. Apbalvošana notika tiešraidē radio raidījumā "Velpasaule", kuras laikā tika pasniegtas balvas - dāvanu kartes velosipēda iegādei vai riteņbraukšanai paredzētajiem aksesuāriem. Konkursa dalībnieki piedalījās intervijā, kurā pastāstīja, kāpēc viņi izvēlas riteņbraukšanu kā ikdienas transporta veidu, kā viņi vērtē riteņbraucējiem radīto infrastruktūru un pakalpojumus. Zemāk ir iespējams noskatīties visu pirmo 3 vietu ieguvēju videoklipus. 

1.vietas ieguvējs Vitalijs Rusanovs "Kāpēc tu brauc ar velosipēdu?"

2. un 3. vietas ieguvēji Ilja Sinagins "Neliels rullītis par velo izmantošanu darba gaitās"  un Ivo Kamalis "Ikdienas riteņbraukšana". 

Projekta ietvaros tika isagatavota brošūra "Riteņbraukšana iedzīvotājiem draudzīgās pilsētās"

Brošūrā "Riteņbraukšana iedzīvotājiem draudzīgās pilsētās" ir apkopota noderīga informācija tālākai uzziņai par labas prakses piemēru ieviešanas aktivitātēm, kā arī brošūras pielikumā atradīsiet informāciju par iesaistīto pušu organizācijām, kas atbalsta riteņbraukšanu valstī.

Laipni aicinām ekspertus un pašvaldību speciālistus riteņbrakšanas jomā piedalīties straptautiskā konferencē „Riteņbraukšana Centrālā un Austrumeiropā”

Projekta „Vairāk riteņbraukšanas maza un vidēja izmēra pašvaldībās Centrālā un Austrumeiropā”, kura mērķis ir veicināt ikdienas riteņbraukšanu Latvijas pašvaldībās, ietvaros tiek organizēta starptautiska konference „Riteņbraukšana Centrālā un Austrumeiropā”, kas norisināsies š.g. 15.-16.oktobrim Ļubļanā, Slovēnijā. 

Konferencē tiek aicināti piedalīties eksperti riteņbraukšanas jomā, lēmuma pieņēmēji, pilsētvides plānotāji, riteņbraukšanas entuziasti un citi interesenti. Konferences mērķis ir sanākt kopā riteņbraukšanas jomā iesaistītiem speciālistiem, lai pārrunātu izaicinājumus un nākotnes perspektīvas riteņbraukšanas veicināšanā Centrālā un Austrumeiropā. Konferences norises vieta Ļubļanas pilsēta, kura pēdējos gados aktīvi atbalsta ikdienas riteņbraukšanu un ir panākusi manāmus rezultātus. Ļubļanas pilsētā uz doto brīdi ir vislielākais velotransporta izmantošana  sadalījums Centrālā un Austrumeiropā.

Konferences darba valoda – angļu. 
Reģistrācijas forma ir pieejama šeit un konferences darba kārtība šeit

Informāciju sagatavoja

Irina Aļeksejeva
Jaunākā vides eksperte / Junior environmental expert
Baltijas Vides Forums / Baltic Environmental Forum
Antonijas iela 3- 8, Riga, LV 1010
Latvija
tel: +371 6 7 357 557
fax: +371 6 7 507 071
www.bef.lv

Laipni aicinām pašvaldības speciālistus piedalīties apmācības seminārā "Pilsētas veloinfrastruktūra ikdienas riteņbraucējiem Latvijā"

Apmācību seminārs tiek organizēts 2013. gada 6. jūnijā viesnīcā „Sigulda“ Sigulda, Pils iela 6, no 9:30 līdz 17:00.

Baltijas Vides Forums organizē apmācību semināru pašvaldību speciālistiem, lai pārrunātu ikdienas riteņbraukšanu pašvaldībās. Seminārā piedalīsies lektori Viesturs Silenieks, Nauris Lārmanis, Mihails Simvulidi un Ingrīda Brēmere.

Mērķis ir aplūkot, kas ir ikdienas riteņbraucējs, tā vajadzības, infrastruktūras plānošanas principus dažādiem velosipēdu veidiem, ikdienas riteņbraukšanas veicināšanas iespējas un pašvaldību sadarbības iespējas, kā arī ikdienas velobraukšanas priekšrocības un ieguvumus kā riteņbraucējam, tā arī pašvaldībai.

Apmācības semināra laikā dalībnieki ir aicināti piedalīties pilsētas velotūrē, kuras laikā tiks aplūkota pilsētas veloinfrastruktūra un pārrunātas pieļautās kļūdas un iespējamie risinājumi, kas būtu ērti visiem satiksmes dalībniekiem.

Pasākumā tiek aicināti pašvaldību speciālisti, kas nodarbojas ar pilsētvides plānošanu, velotransporta attīstību pašvaldībās un infrastruktūras veidošanā.

Apmācību seminārā tiks aplūkotas sekojošas tēmas:

  • Kas ir ikdienas braucējs un kādas ir tā vajadzības
  • Kā plānot veloinfrastruktūru dažādākiem velosipēdu veidiem?
  • Ikdienas riteņbraukšanas priekšrocības un ieguvumi, izpratnes veicināšana.
  • Ikdienas riteņbraukšanas veicināšanas, pašvaldību sadarbības iespējas.
  • Pilsēta ikdienas velobraucēja / kājāmgājēja acīm.

Apmācību seminārs tiek organizēts ar programmas Inteliģentā Enerģija Eiropai atbalstu starptautiska projekta „Vairāk riteņbraukšanas mazajās un vidēja izmēra pilsētās Centrālās un Austrumeiropas valstīs līdz 2020.gadam“ (mobile2020) ietvaros. Vairāk par projektu mobile2020.eu.

Pasākuma dalībniekus lūdzam pieteikties pie Irinas Aļeksejevas sūtot e-pastu: irina.aleksejeva[at]bef.lv vai pa tālruni +371 67357557 līdz 2013.gada 4.jūnijam. 

Ceram uz tikšanos!

Informāciju sagatavoja Irina Aļeksejeva

uzzini

Projekta mobile2020 ietvaros paredzētas aktivitātes, kuru laikā plānots paaugstināt informētības līmeni, prasmes un nodotu zināšanas tālāk Eiropā. Projekts mobile2020 iepazīstinās Austrumeiropas pašvaldību darbiniekus ar labas prakses piemēriem no Nīderlandes, Dānijas, Zviedrijas un Ziemeļitālijas, un šīs zināšanas un pieredze ir labs pamats, lai uzlabotu riteņbraukšanu pilsētās. 

Šajā lapā Jūs atradīsiet vairāk informācijas, tiklīdz sāksies apmācības, kas tiks organizētas 2012.–2013.gadā.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Programma Inteliģenta Enerģija Eiropai

INTELLIGENT ENERGY EUROPE