Konkurs na miasto przyjazne rowerzystom

W ramach projektu mobile 2020 zorganizowano konkurs na maisto przyjazne rowerzystom. Po analizie zgłoszen i przydzieleniu punktacji jury miało niełatwy wybór. Ze względu na systemowe podjeście oraz aktywną postawę zwycięzcą został Lublin. Jury zdecydowało się przyznać także tytuły miast aspirujacych (załącznik).


Pan Michał Przepiórka oficer rowerowy Lublina podczas Kongresu Rozwoju Ruchów Rowerowych we Wrocławiu i 2 spotkania Krajowej Grupy Roboczej ds. Mobilności Aktywnej.

Konkurs na najlepszy film o codziennym wykorzystaniu roweru

W konkursie wzięły udział 3 osoby. Jury po wnikliwej analizie zdecydowało się przyznać nagrody w dwu kategoriach: 1. Film amatorski kręcony z wykorzystaniem montażu, 2. Film amatorski kręcony przy użyciu komórki. 

Zadanie konkursowe polegalo na przedstawieniu codziennych dojazdów z wyłączeniem sportowego wykorzystania roweru. Niestety jeden z dostarczonych filmów został zdyskwalifikowany jako niespełniajacy tego kryterium.

Zwycięzcą konkursu w kategorii Film amatorski kręcony z wykorzystaniem montażu jest Pan Marek Adamczyk, który nadesłał film Rowerowy Lajf. W kategorii Film amatorski kręcony przy użyciu komórki zwyciezyła Pani Agata Rzędowska. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na ceremonię wręczenia nagród podczas pierwszego spotkania Polskiej Grupy Roboczej do spraw Mobilności Aktywnej, które odbędzie się 17 lutego 2014 w Centrum Konferencyjnym Golden Flor w Warszawie.

działania nagłaśniające

Żaden projekt nie osiągnie długotrwałych rezultatów jeżeli nie zdobędzie poparcia i zaangażowania szerokiego grona zainteresowanych osób. Dlatego w ramach mobile2020 zorganizowaliśmy szereg imprez i konkursów dla samorządów a także dla indywidualnych pasjonatów dwóch kółek, w których było można pochwalić się swoimi rowerowymi dokonaniami i stanąć do współzawodnictwa z innymi uczestnikami.

  • Konkurs na najaktywniejsze miasto rowerowe pozwoli miastom pochwalić się swoimi rozwiązaniami i planami poprawy warunków codziennego transportu rowerowego.
  • Pasjonaci transportu rowerowego będą mogli pochwalić się swoimi dokonaniami i doświadczeniami biorąc udział w konkursie na krótkie amatorskie filmy rowerowe. 
  • Imprezy i wycieczki rowerowe w każdym z krajów partnerskich posłużą promocji projektu i upowszechnieniu dobrych przykładów w jednym lub kilku miastach partnerskich.
  • Wszelkie informacje o imprezach i wydarzeniach, które odbędą się w ramach projektu będzie można znaleźć na tej stronie.

 

 

 

Projekt współfinansowany z programu Inteligentna Energia - Europa Unii Europejskiej.

INTELLIGENT ENERGY EUROPE