aktualitātes

Ir noslēdzies videoklipu konkurss, apsveicam uzvarētājus! Vairāk informācijas par dalībniekiem un apbalvošanu, kā arī pašus darbus var apskatīt sadaļā UZZINI.

 

Ir noslēdzies apmācību semināru cikls pašvaldības speciālistiem. Semināru mērķis bija aplūkot ikdienas velobraukšanas attīstību Eiropā un Latvijā, doties kopīgajā velotūrē, kā arī iepazīties ar kritērijiem, kas ļauj izvērtēt cik droša un riteņbraucējam draudzīga ir veloinfrastruktūra un pakalpojumi Latvijas pašvaldībās. Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Vēlies uzzināt vairāk par ikdienas riteņbraukšanu un tās aktualitātēm Latvijā? Piedāvājam apmeklēt Latvijas Riteņbraucēju apvienības mājaslapu www.divritenis.lv. 

pasākumu kalendārs – nepieciešama parole.

Projekta mobile2020 ietvaros tika organizēta velotūra ikdienas riteņbraukšanas veicināšanai

2014. gada 1. maijā ikgadējā riteņbraucēju akcijā "Kritiskā masa", kurai pievienojās arī projekta mobile2020 velotūres dalībnieki.  Brauciena mērķis ir pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību veloinfrastruktūras uzlabošanai, pašiem velobraucējiem kā pilntiesīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem pilsētvidē un veicināt riteņbraukšanu ikdienā. 

Velotūrē piedalījās 17 dalībnieki - ikdienas riteņbraucēji. Dalībniekiem tika izsniegti speciāli T-krekli un velopumpji.  

Videoklipi ikdienas riteņbraukšanas veicināšanai

Projekta „Vairāk riteņbraukšanas maza un vidēja izmēra pašvaldībās Centrālā un Austrumeiropā līdz 2020.gadam” ietvaros tika uzņemti 10 videoklipi, kas paredzēti ikdienas riteņbraukšanas veicināšanai un iedzīvotāju izglītošanai par dažādiem ikdienas riteņbraukšanas aspektiem.

10 iemesli, lai pārvietotos ar riteni

Velosipēdu novietnes 

Riteņbraukšanas infrastruktūra, vispārējie aspekti

Veloinfrastruktūras piemēri

Riteņbraukšanas un ceļa satiksmes drošība

Riteņbraukšana un veselība

Riteņbraukšana un iepirkšanās

Riteņbraukšana un apkārtējās vides piesārņojums

Riteņbraukšanai draudzīgas pilsētas

Veloceļu tīkls: tilti un tuneļi

pievienojies

Lai uzlabotu riteņbraukšanas apstākļus iedzīvotājiem  ir nepieciešams, lai šis jautājums ir sakārtots augstākā - politiskā līmenī. Ierosinot un uzturot diskusijas nacionālajā līmenī, tādā veidā iesaistās visa valsts.

Mūsu mērķis ir izveidot nacionālo riteņbraukšanas ekspertu tīklu, koncentrējoties uz ikdienas riteņbraukšanu kā pārvietošanās veidu uz darbu, veikalu, vai  braukšanai ciemos satikt ģimeni vai draugus.

Nacionālās darba grupas ir izveidotas projekta mobile2020 ietvaros, un tiek paredzēts, ka tās darbosies arī pēc projekta ieviešanas.

 

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Programma Inteliģenta Enerģija Eiropai

INTELLIGENT ENERGY EUROPE