10/30/13

Atšalus orams raginama neatsisakyti važinėjimo dviračiais ir netgi - laimėti vieną

Atšalus orams dviračių gatvėse spačiai mažėja. Dviračių entuziastai teigia, kad vėsesnis oras ir net gausėjantys krituliai didelės įtakos važinėjimui dviračiais neturi, tad kviečia visus neatsisakyti šio transporto ir netgi paraginti kitus juo naudotis – kurti vaizdo klipus konkursui „Dviratis susisiekimui“ ir laimėti miesto dviratį. 

Vaizdo klipų konkurso organizatorius Linas Vainius, važinėjantis dviračiu ištisus metus, teigia, kad dviračiai bei dviračių trasos yra pritaikytos važinėti net sudėtingomis oro sąlygomis, reikia pasirūpinti tik tinkama apranga ir techniškai tvarkingu dviračiu bei šviesomis. „Važinėti dviračiu sveika, smagu ir patogu. Trumpesnis kelionės laikas, pagerėjusi fizinė būklė, nuotaika ir sveikata – tai ką iš ties vertinu“ – sako jis. Diskomforto dėl blogo oro Linas Vainius nepatiria. „Tinkamai apsirengus nebaisus nei lietus, nei šaltis. Svarbiausia, kad dviratininkas būtų gerai matomas kelyje, naudotų dviračio šviesas tamsoje. Mums verta pasimokyti iš Skandinavijos šalių, kur žmonės dviračius naudoja susisiekimui ištisus metus, net ir spaudžiant speigui“ -  aiškina jis.

Lietuvos dviratininkų bendrijos teigimu, didžiausią įtaką dviračių populiarumui ES miestuose turi miesto reljefas (visi miestai, kur dviračiai labai populiarūs, yra lygumose), studentų skaičius (Groningen, Delf ir Münster - tai dviratininkų miestai, kuriuose studijuoja daug studentų), miesto dydis (dviračiai populiariausi vidutinio dydžio miestuose, kur blogiau negu mažesniuose miestuose išvystyta automobilių transporto infrastruktūra, ir blogiau nei didesniuose miestuose – visuomeninis transportas). Tuo tarpu klimato sąlygos turi mažiau įtakos dviračių transporto populiarumui. Lietuvos dviratininkų bendrija kaip pavyzdį pateikia Suomijos miestą Oulu, esantį ties poliariniu ratu, kuriame net žiemą apie 20% visų kelionių įveikiama dviračiais.

Lietuvoje domėjimasis dviračiais auga. Tai pastebime visi – gatvėse gausėja dviratininkų, naujai tiesiami dviračių takai, daugėja renginių dviračių mėgėjams. Vis daugiau savivaldybių rengia specialiuosius dviračių takų planus, tiesia naujas trasas Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Vilniuje, Šiauliuose ir kt.  Vis tik, išlieka aiški naudojimosi dviračiais priklausomybė nuo oro sąlygų. Dviratininkų gerokai sumažėja prasidėjus rudens lietums (net oranžiniai dviračiai nukritus paskutiniams medžių lapams išmynė žiemoti), o iškritus sniegui važinėja tik didžiausi entuziastai. Tačiau tokių entuziastų greitos auga. Nauji techniniai sprendimai, dalies įmonių teigiamas požiūris, nenoras atsisakyti per vasarą išsiugdyto įpročio visur vykti dviračiu bei siekis įveikti save ir nenusileisti gamtai – tik keli faktoriai, skatinantys nepaleisti dviračio vairo ištisus metus.  

Vaizdo klipų konkurso organizatoriai mano, kad dalinimasis teigiamomis emocijomis ir patirtimis turėtų paskatinti žmones naudotis dviračiais visais metų laikais, o vaizdo klipas – puiki priemonė tam perteikti. Konkurso dalyviai komisijai turi pateikti trumpą filmuką apie dviračio naudojimą susisiekimui iki 2014 kovo 27 d.

Lai dviračių ratai ir filmavimo juostos sukasi!

Daugiau informacijos

http://mobile2020.eu/country-pages/lietuva/home-lietuva.html 

Linas Vainius

Tel. 8 699 33661  

El. p. linas[at]atgaja.lt

10/22/13

5 filmukai apie dviračių naudą, infrastruktūrą, saugumą

1) 10 priežasčių važinėti dviračiu

2) Apie dviračių statymą

3) Dviračių infrastruktūra: praktiniai pavyzdžiai

4) Dviračių infrastruktūra: bendri aspektai

5) Dviratis ir eismo saugumas

Kaune vyko seminaras „Dviračių susisiekimo planavimas miestuose“

Balandžio 26 d. įvyko pirmasis iš 4 projekto „mobile2020“ seminaras apie susisiekimo dviračiais plėtrą mažuose ir vidutiniuose miestuose. 

Seminare aptartos dviračių susisiekimui reikalingos sąlygos, infrastruktūros planavimas, projektavimas ir vystymas, taip pat – paslaugų teikimas, rinkodara ir komunikacija. Svarstyta, kokie veiksmiai gali paskatinti gyventojus dažniau naudoti dviratį kaip susisiekimo priemonę. Taip pat pristatytos įvairios iniciatyvos, patirtys ir pasiūlymai Lietuvos savivaldybėms dėl susisiekimo dviračiais plėtros miestuose.

Seminaro dalyviai pastebėjo, kad dviračių infrastruktūros plėtrai reikalingi kokybiški specialieji planai, o juos rengiant reikia įtraukti kuo platesnį partnerių ratą. Taip pat labai svarbu yra dar planavimo etape atsižvelgti į infrastruktūros objekto esamos vietovės sąlygas - ne visada geriausi sprendimai gali būti įgyvendinti natūralioje aplinkoje (vietos stoka, žemės panaudojimas ir kt.).

Seminare dalyvavo Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų, Kauno bei kitų savivaldybių, dviratininkų atstovai.

Šis seminaras buvo jungtinis projektų CHAMP ir Mobile 2020 renginys tema „Dviračių politika ir ryšys su kitomis politikomis“.

Kiti seminarai planuojami 2014 m. vasario, kovo mėn. 

Dokumentai iš seminaro:

Vaizdo klipų konkursas

Nori dviračio? Dalyvauk vaizdo klipo konkurse „Dviratis susisiekimui”

Dviratis – neatsiejama tavo gyvenimo dalis? Važinėji juo šviečiant saulei, lietui lyjant ir net sningant? Keliauji dviračiu į darbą, parduotuvę, pasimatymą? O gal įkalintas automobilių spustyje pavydžiai akimis palydi grakščiai pro šalį praneriančius dviratininkus? Kasdien stebi linksmai riedintį draugą, kolegą ar močiutę iš gretimos laiptinės ir svajoji prie jų prisijungti?

Papasakok apie tai. Sukurk savo vaizdo klipą apie dviračio naudojimą susisiekimui ir naujutėlaitis miesto dviratis atriedės į tavo namus.

Ką daryti? 

1. Kurk vaizdo klipą temomis:

       I. Nėra blogo oro (apie dviračio naudojimą šaltuoju metų laiku).

      II. Draugiškiausia dviračiui mokykla/darbovietė/universitetas (apie dviračiams draugišką darbdavį ir kolektyvą, patogų susisiekimą, erdvių pritaikymą dviratininkams).

     III. Bet kuria kita tema, atsleidžiančia dviračio naudojimą susisiekimui/transportui. 

Nesiųsk vaizdo įrašų apie dviračio naudojimą pramogai, sportui, turizmui (pvz. triukus, lenktynes, žygius ir pan.). 

2. Įkelk savo vaizdo klipą į www.youtube.com (būk kantrus – dar neragink savo draugų balsuoti :-)

3. Užpildyk dalyvio registracijos anketą 

4. Atsiųsk vaizdo klipą, įrašęs į DVD ar CD (ant disko užrašyk savo vardą ir klipo pavadinimą).

5. Ragink draugus tave palaikyti (organizatorių sukurtame youtube.com kanale).

6. Laimėk dviratį ir mink!

Forma

Tinka visos formos – dokumentika, animacija, fantastika, reklaminis klipas, televizijos laida, interviu… Gali filmuoti visais filmuojančiais prietaisais (telefonas, vaizdo kamera, fotoaparatas). Tavo laisvė rinkstis.

Techninės detalės

Vaizdo klipe gali panaudoti (tai neprivaloma) konkurso užsklandą

Youtube.com klipo aprašyme turi būti nuorodą į mobile2020.eu

Formatai: MPEG-2, MPEG-4, WMV, AVI, WebM files, FLV

Rezoliucija: PAL 720x576 

Trukmė

Iki 3 min.

Dalyviai

Dalyvauti gali visi norintys, išskyrus tuos, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai prisideda prie projekto „mobile2020“ įgyvendinimo, jų šeimos nariai. Filmuką gali kurti vienas ar suburti komandą. Jei filmuką kuria komanda, registracijos anketoje, prie atstovo vardo būtina parašyti žodį „KOMANDA“. 

Datos

Pradžia: 2013 m. spalio 28 d.

Pabaiga: 2014 kovo 27 d. 21.00 val.

Balsavimas organizatorių sukurtame youtube.com kanale, kuriame sukelti visų dalyvių klipai:  2014 m. kovo 31–balandžio 13 d. 21.00 val.

Komisijos vertinimas: 2014 m. balandžio 14–25 d. 

Nugalėtojų paskelbimas baigiamojo renginio metu: 2014 m. balandžio 14–25 d. Baigiamojo renginio data bus patikslinta. 

Vertinimas

70% įvertinimo priklausys nuo komisijos, sudarytos iš konkurso organizatorių, ekspertų ir kino kūrėjų. O 30% galutinio įvertinimo sudarys youtube „patinka“ (spec. organizatorių kanale). Vertinimo komisijos sprendimai neginčijami. 

Vertinimo kriterijai:

1. Idėjos atskleidimas ir temos išpildymas. Prioritetinės – I ir II temos

2. Meniškumas

3. Originalumas, naujas požiūrio kampas

4. Techninio pateikimo išbaigtumas ir tvarkingumas

5. Žiūrovų simpatijos (youtube „patinka“)

Apdovanojimai:

· Miesto dviratis su šalmu (arba, laimėtojui pageidavus, - čekis dviračių prekių parduotuvėje)

· Specialus prizas autoriui, sulaukusiam didžiausio palaikymo (daugiausiai „patinka“) 

· Specialus prizas autoriui, labiausiai atskleidusiam I ar II temą

· Specialus prizas geriausiam autoriui jaunimo iki 16 m. tarpe

· Visi dalyviai gaus atminimo marškinėlius ir padėkos raštus

Konkurso nugalėtojams apie laimėjimą bus pranešta el. paštu. 

Laimėtojai bus apdovanoti baigiamojo konkurso renginio metu ir turės galimybę išgirsti profesionalaus režisieriaus komentarą apie savo darbą. Nugalėtojai taip pat bus paskelbti mobile2020.eu  internetinėje svetainėje, o jų darbai – naudojami projekto viešinimui.

Dalyvavimo sąlygos

Vaizdo klipas turi būti sukurtas 2012–2014 m. 

Konkurso dalyvis, pateikdamas savo vaizdo klipą konkursui garantuoja, jog:

· visos autorinės teisės į kūrinį priklauso jam;  

· kuriant vaizdo klipą nebuvo pažeistos kitų autorių teisės (naudoti muzikiniai kūriniai ar vaizdai turint šių kūrinių autoriaus leidimą).

Organizatoriai turi teisę neatlygintinai publikuoti ir naudoti konkursui atsiųstus darbus, nurodant darbų autorius. Gauti vaizdo klipai gali būti laisvai naudojami ir viešai rodomi edukaciniais tikslais.

Organizatoriai turi teisę šalinti iš konkurso sąlygų neatitinkančius darbus.

Lai dviračių ratai ir filmavimo juostos sukasi!

 

Konkurso taisyklės PDF formatu (parsisųsk)

Dalyvavimo konkurse sąlygos (parsisiųsk)

„Mobile2020“ užsklanda (parsisiųsk)

Dalyvio registracijos anketa 

Adresas, kuriuo siųsti DVD ar CD: VšĮ Baltijos aplinkos forumas, Užupio g. 9/2-17
, LT-01202, Vilnius

Klausimai, pamąstymai, dvejonės: Linas Vainius, el. p. linas[at]atgaja.lt, tel. 8 6 993 3661  arba Rita Norvaišaitė, el. p. rita.norvaisaite[at]bef.lt, tel. nr. 8 5 215 9288  

Konkurso organizatorius: Bendrija „Atgaja“

 

prisijunk

Dviračių naudojimo sąlygų pagerinimui vietos bendruomenėse reikia aukštesnio politinio lygmens paramos. Nacionalinė diskusija dėl dviračių naudojimo sąlygų padidina suinteresuotų atstovų įsitraukimą šalies mastu. Todėl mes siekiame suburti nacionalinį žmonių, naudojančių dviratį susisiekimui, bendradarbiavimo tinklą.

Važiuoji dviračiu į darbą, susitikimus? Neatsisakai šios dviratės priemonės net ir esant blogam orui? Manai, kad dviratis yra geriausia transporto priemonė? Junkis prie dviračių entuziastų tinklo - kreipkis žemiau nurodytais kontaktais.

Linas Vainius

Bendrija "Atgaja" 
P.d. 156, Kaunas 
LT-44002 Lithuania

tel. +370 699 33661 

el. p. linas[at]atgaja.lt

 

Part-financed by the European Union

INTELLIGENT ENERGY EUROPE